Barbara i Đimi na „Susretu generacija 2017″Barbara i Đimi na „Susretu generacija 2017″

Share on facebook
Share on twitter
Share on google
Share on telegram
Share on email

napovoljnija invalidska kolica

KRAŠ – ZAGREB

 

Mjesec listopad za Kraševe umi­rovljenike je zaista mjesec ra­dosti i zadovoljstva. Kako i ne bi kad u jednom danu postaneš mlađi, zdraviji i veseliji. A zna se što učiniti. Treba samo doći na „Susret generacija” u Kraš, koji već tradicionalno svake go­dine menadžment Kraša organizira za svoje umirovljenike. Predsjednik Upra­ve Damir Bulić pozdravio je nazočne i u kratkim crtama osvrnuo se na uspješno poslovanje    Kraša.

Skup je također pozdravila Predsjed­nica Kluba umirovljenika Kraš i Podruž­nice SUH-a Kraš Marija Jakić i pozvala uvaženog gosta iz SUH-a zamjenika predsjednice Milana Tomičića za go­vornicu. Tomičić je smirenim i nadasve ljudskim nastupom sažeto, a ipak jasno predstavio 25 godišnju borbu SUH-a za umirovljenička prava, čiju obljetnicu SUH slavi ove godine. Zaključno je po­zvao sudionike da se pridruže prosvjedu umirovljenika 10. listopada 2017. u Za­grebu kod Mandu- ševca, a podijeljeni su i letci s tiskanim zahtjevima.

Zatim je uslije­dio glazbeni pro­gram s nezaborav­nom hrvatskom legendom Stjepa­nom Đimijem Stanićem i njegovom dragom Barbarom.

S pjesmom „Manduševac” odmah su se nadovezali na odabranu lokaciju umirovljeničkih pro­svjeda u Zagrebu. Izborom pjesama sve su oduševili. Osim što su dobri umjet­nici, oni i generacijski pripadaju trećoj dobi. Kraševi umirovljenici su zaista bili oduševljeni, razdraganih lica, puni rado­sti i veselja. To je još jedan izvanredan događaj u slatkom i za nas „penziće” ne­zaboravnom Krašu. Možeš biti srdit, ljut,

umoran i slično, ali kad čuješ melodije iz mlađih dana, sretneš svoje bivše surad­nike, a naravno uz vrhunske interprete postaneš drugi čovjek i na svijet vedrije gledaš. Iza zakuske, uručeni su svima i poklon paketi. Rukovodstvo Kraša je među rijetkima koje još voli svoje stare, one koji su ga izgradili.

Branka Tomašić Vilfan

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on google
Share on telegram
Share on email
Povezane objave

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?