Vinković: Kad mi preuzmemo, neće više topli obrok moći dobiti oni koji ga ne zaslužuju

Share on facebook
Share on twitter
Share on google
Share on telegram
Share on email

napovoljnija invalidska kolica

Mladen Vinković iz Ravnateljstva Civilne zaštite za RTL Direkt je rekao kako ljudi neće ostati bez hrane ali i kako će se poslije, kad više ne bude privatnih inicijativa, znati tko ima pravo na topli obrok a tko ne…

Na pitanje kako će pomoć stradalima funkcionirati jednom kada više ne bude privatnih inicijativa, Mladen Vinković  iz Ravnateljstva Civilne zaštite kazao je za RTL direkt da Stožer raspravlja o sustavnoj distribuciji i kuhanju hrane.

– Kuhat će se na nekoliko mjesta. Distribuirat će se putem pripadnika Hrvatskog crvenog križa. Teško je reći kada će te nove kuhinje zaživjeti. Ali moramo reći da ljudi sigurno neće ostati bez hrane – kazao je Vinković.

– Ljudi neće niti primijetiti da će se prijeći na novi režim, ali će se morati znati tko će imati pravo na to, a tko ne. Sada svi mogu doći i uzeti topli obrok pa i oni koji to ne zaslužuju, oni koji su došli izvana. Ovako će se točno znati tko ima pravo na topli obrok, a tko ne – rekao je Vinković te istaknuo da će gradovi imati i nekoliko tih kuhinja jer će trebati zadovoljiti velik broj građana.

– Centar Petrinje se zbog sigurnosti zatvorio, da ljudi ne prolaze, da ne bi cigle pale na njih. Ljudi koji dolaze u ovaj grad su u opasnosti – rekao je Vinković za N1.

Istaknuo je da neće više svatko moći uzeti obrok koji je organiziran za stanovnike i volontere.

– Netko tko dođe iz Zagreba ovdje pogledati što se događa i ovdje doći na ručak, to neće biti moguće. Dolazit će ljudi kojima je kuća srušena, koji ne mogu kuhati, vrste obitelji i pogođenih ljudi – rekao je Vinković.

– Bilo je ljudi koji su dolazili ovdje, naslikavali se i gledali, a nisu pomagali – dodao je Vinković.

– Trebat će mjeseci i mjeseci da se to utvrdi – rekao je, dodavši da je glavno sada zbrinuti ljude i naći trajnije rješenje za njih.

Prema riječima gospodina Vinkovića izgleda da ljudi u pogođena područja dolaze na izlet i na ručak. Tko su oni da odlučuju tko ZASLUŽUJE topli obrok, a tko ne!?

Jesti zaslužuju svi, jer svi ti ljudi su došli tamo samo s jednim ciljem, pomoći drugima u nevolji. Žalosno da se tako nešto uopće može i čuti. Gdje je nestala empatija i briga za druge?

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on google
Share on telegram
Share on email
Povezane objave

CROATIA FIRST!!

Pažljivo slušajući što su sve naši političari pričali i još uvijek pričaju nakon nastupa

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?