VARAŽDIN- Varaždince je u jutarnjim satima na Korzu uveseljavala varaždinska grupa TIMELESS od 10 – 12h. U grad su pristigli mnogi turisti starije dobi i po izrazima lica moglo se primjetiti da uživaju u manifestaciji koja ih je dočekala i koja će po svemu sudeći trajati do navečer. Turiste starije životne dobi zanimaju takve kulturne manifestacije koje si oni mogu priuštiti u paketu gdje se sa putovanjem nudi pregršt zanimljivih sadržaja a koje grad Varaždin iz godine u godinu obogaćuje te time postaje budućnost hrvatskog turizma kroz takve projekte privlačenja gostiju i starijih dobi.
Ove godine povećava se broj štandova na njih 50, no osim što će se pridružiti o ostala županijska Udruženja, u goste stižu Udruženja obrtnika pa gotovo iz svih krajeva Hrvatske Slavonije, Istre i Dalmacije. Uz sajmeni dio kao i svake godine očekuje se pregršt dobre muzike, pjesme i plesa, a u svojem najbolje svijetlu pokazati će nam se i varaždinske dizajnerice modnom revijom u 13h na varaždinskom Korzu: Kuzminski&Maruška design, Ellera, Brokat, BROTH by Blaženka Roth.





Obrtnički ulični sajam svake godine organizira se uoći dana Udruženja hrvatskih obrtnika Varaždin (26.04.1904. godine potvrđena su prva pravila Zanatlijskog i pomoćnickog društva, pa se taj datum smatra početkom organiziranog obrtništva u gradu Varaždinu), no, pomaknuti je na tjedan dana kasnije zbog lošeg vremena, te iz godinu u godinu pokazuje intenciju rasta, što se može isčitati iz ovogodišnjeg programa. Naime, ove godine iz lokalnog sajma ovaj event prerasta u sajam na nacionalnoj razini, a velika je želja organizatora da kroz nadolazeće godine sajam postane internacionalan.
Uživajte u posjeti Varaždinskom obrtničkom sajmu!















